Ilm Rhodosel

Rhodose kliima

 

Rhodose ilma üle väga kurta ei saa – see on ametlikult Euroopa kõige päikeselisem paik. Päikeselisi päevi esineb siin rohkem kui kusagil mujal Euroopas.

Saarel valitseb vahemereline kliima, mis tähendab kuuma ja kuiva suve, hästi mõnusat kevadet – sügist ning suhteliselt lühikest ja leebet talve.

Turismihooaja alguses, ehk siis aprilli teisel poolel on ilmad juba valdavalt väga ilusad ja sobivad nii ringiliikumiseks kui rannas vedelemiseks. Mõnikord esineb ka pilviseid päevi ning sajab vihma, aga seda juhtub üsna harva.

Loomulikult pole aastad vennad, mõnel aastal lõpevad kevadised vihmad juba märtsi algul, samas teisel aastal võib ka maikuus omajagu sademeid esineda.

Kesksuvel tasuks eelistada saare lääneküljele jäävaid hotelle, seal aitavad meretuuled liigset palavust leevendada.
Kõikidel muudel aastaaegadel on idakallas puhkuseks mõnusam koht, kuna siinsed rannad on paremad ja liivasemad. Saare idakülg on lääneküljega võrreldes oluliselt vähem tuuline.

Sügisel on ka oktoober enamasti veel hästi ilus, aga eriti kuu teisel poolel võib esineda tugevaid vihmasadusid ja torme. Samas kõik oleneb aastast, mõnel aastal algavad esimesed korralikud vihmasajud alles detsembri lõpus.

 

 

Rhodose kliima keskmised näitajad kuude lõikes